Štartujeme nový ročník projektu DETI A ARCHITEKTÚRA 2021

Hlavnou témou projektu na tento rok budú "Budovy pre kultúru". Projekt je určený pre 10-13 žiakov a realizovať sa bude od septembra 2021 opäť online formou, prostredníctvom kreatívneho a interaktívneho e-learningového kurzu.

Novinky v projekte DETI A ARCHITEKTÚRA 2021

Novinkou, ktorú ocenia určite učitelia, žiaci aj rodičia je, že kreatívny a interaktívny e-kurz, prostredníctvom ktorého sa deti budú učiť vnímať a spoznávať kultúrne stavby, bude tento rok prvý krát pripravený v dvoch mutáciách – v slovenčine aj v angličtine. Žiaci si budú môcť teda sami vybrať jazyk, v ktorom budú e-kurz študovať. Voicovery/hlasové nahrávky – nahrá rodený angličan.

Prečo sme sa rozhodli zamerať projekt v roku 2021 na „Budovy pre kultúru“

Chceme okrem peknej a kvalitnej architektúry pre kultúru, akými sú divadlá, koncertné budovy, galérie, múzea, atď. žiakom pripomenúť, že kultúra je dôležité pre identitu každého národa a že kultúra robí náš život krajší, hodnotnejší a zábavnejší. Na svete aj na Slovensku je veľa hodnotných, inšpiratívnych a kvalitných budov pre kultúru a my Vám tie „naj“ ukážeme a predstavíme vám ich architektúru aj ich príbeh vzniku.

 

Už teraz sa môžete prihlasovať do projektu prostredníctvom prihlasovacieho dotazníka alebo napíšte e-mail.

Dotazník: https://www.detiaarchitektura.sk/dotaznik
E-mail: projekt@detiaarchitektura.sk

© 2019 Občianske združenie EUROARCH. Realizácia Fusion IS, s.r.o.